Hafif Ticari Araç Kiralama

Hafif Ticari Araç Kiralama

İşi gereği ticari araç kullanan işletmeler, Carvento’nun hafif ticari araç kiralama hizmeti sayesinde uzun dönem araç kiralama hizmetinin avantajlarından finansal ve operasyonel olarak yararlanabilirler. İşletmelerin hem nakitleri cebinde kalır hem de kredi limitlerini araç satın almak yerine işlerini geliştirmek için kullanabilirler.
Küçük ölçekli işletmelerden büyük kurumsal şirketlere kadar farklı ölçeklerdeki şirketler ihtiyaçları doğrultusunda kamyonet, pick-up, van ya da minibüs alt segmentlerindeki hafif ticari araçları kiralayarak Carvento’nun üst düzey kalitedeki hizmetlerinden ve ekonomik fiyatlarından yararlanabilirler.

Hafif Ticari Araç Kiralama Nedir?

Yük, yolcu ve eşya taşımacılığı için özel olarak üretilen araçlar ticari araç; brüt ağırlığı 3.5 tonu geçmeyen ticari araçlar ise hafif ticari araç olarak adlandırılır. Hafif ticari araçlar düşük maliyetleri ve yakıt tasarruflu olmaları ile ön plana çıkarlar. İşletmelerin kiralama yoluyla hafif ticari araç ihtiyaçlarını giderme amacına yönelik olarak aldıkları hizmete hafif ticari araç kiralama denilir.
Araç kiralamak son derece kolay bir prosedür olup dilediğiniz zaman hafif ticari araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun için kullanım amacına ve iş koluna göre K2 yetki belgesine sahip olmak yeterlidir.

Hafif Ticari Araç Kiralama Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Hafif ticari araç kiralama fiyatları Araç Km kullanımı ve Yıllık kiralama hizmetlerinde değişiklik gösterir. Uzun dönem ticari araç kiralama hizmetlerinin fiyatları ise çok daha uygun olur. Hafif ticari araç kiralama fiyatları belirlenirken aracın markası ve modeli göz önünde bulundurulur. Bunun yanı sıra kiralanmak istenilen araca ilişkin tüm özellikler hafif ticari araç kiralama fiyatları belirlenirken değerlendirilir.

Hafif Ticari Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Carvento sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup Carvento’dan araç kiralanması müşteriler için birçok avantajı da beraberinde getirir. Öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti ödenmesi gerekliliği ortadan kalkar. Araç kiralama hizmeti alan kişiler Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri müşteriler için ekstra bir yük oluşturmaz. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Bu sayede araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım sorunlarını çözümleyebilir, araç kiralama hizmetlerinin sağladığı rahatlığın tadını çıkarabilirler.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir.

Neden Carvento ile Hafif Ticari Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Hafif ticari araç kiralama işlemleri maliyetler konusunda işletmelere çok büyük bir avantaj sunar. Bunun nedeni özellikle uzun dönem hafif ticari araç kiralama maliyetlerinin çok daha uygun olmasıdır. Hafif ticari araç kiralama hizmetlerinden yararlanıldığı durumlarda kiralanan araçların tüm bakım onarım, vergi, sigorta ve benzeri giderleri Carvento tarafından karşılanır. Böylece kiralama hizmetinden yararlanan kişiler ya da firmalar için ekstra bir yük oluşması söz konusu olmaz.  
Özellikle büyük şirketler gereksinimlerine göre farklı markalarda ve modellerde hafif ticari araçlara farklı periyotlarda ihtiyaç duyabilir. Bu durumda gerekli araç alım satımlarını yapmak yerine Carvento hafif ticari araç kiralama hizmeti ile diledikleri araçlara daha hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşma imkanını elde edebilirler.
Araçların vergilerinin ve periyodik bakımlarının takip edilmesi firmalara zaman ve maliyet açısından yük olabilir. Carvento aracılığıyla yapılan uzun dönem araç kiralama işlemleri sayesinde bu işlemlerin takip edilmesine gerek kalmaz. Tüm süreç Carvento’nun deneyimli ve profesyonel ekibi tarafından takip edilir ve yürütülür. İkinci el araçları satmak bazen oldukça zor olabilmekte ve meydana gelen değer kaybı dolayısıyla aracın istenilen fiyata satılamaması gibi durumlar oluşabilmektedir. Carvento hizmetlerinden yararlanan ve uzun dönem araç kiralayan firmalar zaman içerisinde araçlarda ortaya çıkan değer kaybından kaynaklanacak zararlardan etkilenmezler. Herhangi bir kaza, bakım ya da tamir gereksinimi durumunda uzun süre araçsız kalmazlar ve ulaşımları aksamaz. Çünkü bu tür durumlarda Carvento müşterilerini mağdur etmeden ikame araç temin eder.


Ticari Araç Kiralama Formu