GİRİŞ YAP

İstanbul Kurumsal Araç Kiralama

8.12.2022 11:07:36
İstanbul Kurumsal Araç Kiralama

İstanbul kurumsal araç kiralama talebinin en fazla olduğu şehirlerden biri olup Carvento yenilikçi yaklaşımı, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, uluslararası düzeyde deneyim sahibi ekibi ve güçlü sermaye yapısı ile hem filo kiralama hem de günlük araç kiralama alanında sektörünün önde gelen isimleri arasında yer almaktadır.

Kurumsal Araç Kiralama Nedir?

Kurumsal araç kiralama şirketlerin birkaç yıllığına kiralayıp belirlenmiş olan süre sonunda araçları iade ettiği süreç olarak ifade edilebilir. Büyük şirketlerin çalışanlarına tahsis edecekleri araçlar son derece büyük maliyetlere neden olabilir. Araçların satın alım maliyetinin yanı sıra kasko, vergi, bakım gibi ek giderler hem bütçede yük oluşturmakta hem de bu süreçlerin yönetilebilmesi için ek personel ihtiyacı oluşmaktadır. Bu nedenle pek çok şirket kurumsal araç kiralama hizmetlerinden yararlanmaya tercih etmektedir.

Kurumsal Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Carvento sektörünün önde gelen isimlerinden biri olup Carvento’dan araç kiralanması müşteriler için birçok farklı avantaj sağlar. Öncelikle araç tescil ücreti, trafik müşavirliği ve vekalet ücreti gibi araç sahibi olmanın gerektirdiği zorunlu ücretleri ödenmesi gerekliliği ortadan kalkar. Araç kiralama hizmeti alan kişiler Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri müşteriler için ekstra bir yük oluşturmaz. Kullanıcılar araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturaların tamamını gider olarak kullanabilirler. Bu sayede araç sahibi olmak ve buna ilişkin bakım, sigorta vb masrafları karşılamak için kullanacakları kaynakları kendi işlerini büyütmek için sermaye olarak kullanabilirler. Araçların bakımı, muayenesi ve gerekli diğer tüm işlemleri Carvento tarafından gerçekleştirildiğinden kiraladıkları araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım sorunlarını çözümleyebilir, araç kiralama hizmetlerinin sağladığı rahatlığın tadını çıkarabilirler.

Kurumsal Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil bulunmaktadır. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında görüntülenebilmektedir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alından yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları beklenmektedir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Carvento Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunmaktadır. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek sağlamaktadır. Ayrıca anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri vermektedir. Böylece araç kiralama hizmeti alan müşteriler kaynaklarını firmalarının yatırımları için kullanabilmektedir.

Neden Carvento İle Kurumsal Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Carvento müşterilerine üst düzey kalitede hizmet sunmaya odaklanmaktadır. Müşterilerinin sürüş ve güvenlik konforunun artırılabilmesi için her yıl düzenli olarak araç yenilemeleri yapılmaktadır. Birçok marka ve modelin sınıfında lider kabul edilen araçları Carvento tarafından müşterilerinin kullanımına sunulmaktadır. Konforuna olduğu kadar ekonomik yakıt tüketimine de önem verenler dizel otomatik araç kiralama alternatifini sıkça tercih etmektedir. Kontrolü elinde tutarken hız da yapmak isteyenler genellikle tercihlerini benzinli otomatik araç kiralama ya da benzinli manuel araç kiralama seçeneklerinden yana kullanmaktadır. Carvento kurumsal araç kiralama hizmeti alanlar en yeni teknolojilere sahip araçlar sayesinde sürüş konforunu en üst düzeye taşıyabilmektedir. Klima gibi iklimlendirme sistemleri standart donanım paketlerinden biri olup Carvento sürücü konforu konusunda son derece hassas bir duruş sergilemektedir. Bu nedenle kiralanan araçlarda marka ve modele göre değişecek şekilde konfor paketleri bulunmasına özen gösterilmektedir.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız