GİRİŞ YAP

Antalya Uzun Dönem Araç Kiralama

1.12.2022 18:58:57
Antalya Uzun Dönem Araç Kiralama

Antalya uzun dönem araç kiralama hizmetine yoğun ilgi gösterilen illerden biri olup günümüz koşullarında uzun dönem araç kiralama hizmetleri giderek ön plana çıkmaktadır. Uzun dönem araç kiralama ekonomik olarak da operasyonel olarak da oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Hem bireylerin hem işletmelerin ulaşım ihtiyaçlarının giderek artması araç sahibi olma ihtiyacını neredeyse bir zorunluluk haline getirmektedir. Ancak mevcut şartlarda araç satın almak oldukça büyük bir yatırım haline gelmiştir. Ayrıca araçların vergileri, sigortaları, bakımları da sürekli maliyetlerle karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır. Bunun sonucunda araç kiralama sektöründe hızlı bir gelişme olduğu net bir şekilde görülmektedir.

Uzun Dönem Araç Kiralamak Niçin Gereklidir?

Araç kiralama hizmetleri ihtiyaca göre günlük ya da uzun dönem olarak yapılabilmekte, araç kiralama hizmetlerinden bireysel olarak da kurumsal olarak da yararlanılabilmektedir. Uzun dönem araç kiralama 30 gün ve üzeri sürelerde gerçekleştirilen araç kiralama hizmetlerine verilen isimdir. Uzun dönem araç kiralama yalnızca finansal açıdan değil aynı zamanda operasyonel açıdan da işletmelere oldukça büyük avantaj sağlamaktadır. Araçlar genellikle şirketler tarafından gelir sağlama değil mevcut işlerin yürümesi amacıyla kullanılırlar. Bu nedenle işletmelerin araç satın almak için ayırdıkları her sermaye aslında işlerini büyütmelerini sağlayacak olan sermayenin kullanılması anlamına gelir. Uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanan işletmeler ise uzun vadede gelir elde etmelerini sağlamayacak yatırımlar yapma gereksiniminden kurtulurlar. Aynı zamanda araç sahibi olmanın getirdiği diğer masrafları da karşılamak zorunda kalmazlar. Bu nedenle her geçen gün daha fazla sayıda işletme uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanmayı tercih etmektedir.

Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Özellikle bireysel ihtiyaçlarda kısa süreli araç kiralama daha çok tercih edilen bir hizmet olsa da maliyetler açısından değerlendirildiğinde uzun dönem araç kiralamanın çok daha uygun ve ekonomik bir hizmet olduğu ortaya çıkmaktadır. Sektörünün önde gelen ismi Carvento tarafından sunulan uzun dönem araç kiralama hizmetleri sayesinde işletmeler araç tescil ücreti, vekalet ücreti ve trafik müşavirliği ücreti ödenmesi zorunluluğundan kurtulur. Ayrıca Motorlu Taşıtlar Vergisi, Kasko ve Trafik Sigortası da ödemezler. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri Carvento tarafından karşılandığından işletmeler için bir yük olmaktan çıkar. İşletmeler aynı zamanda uzun dönem araç kiralama için yaptıkları ödemelere ilişkin faturaları gider olarak gösterme avantajından yararlanabilirler. Araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım ihtiyacını gideren işletmeler elde ettikleri konforun yanı sıra araç satın almak için kullanmaları gereken sermayeyi işlerini büyütmek için kullanabilirler.

Uzun Dönem Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Bir yıldan dört yıla kadar yapılabilen uzun dönem araç kiralama hizmetlerine işletmeler ile imzalanan sözleşmeler kapsamında belirlenen kurallar dahilinde kullanım hakkı verilir. Sözleşmenin bitiş tarihinde işletme kiralamış olduğu aracı teslim eder. Bu arada kullanım süresi boyunca belirlenmiş olan aylık sabit kira ödemelerini yapar.

 

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı bulunur.

 

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

 

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahildir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilebilir.

 

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almaz. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilir. 

 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları şarttır. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulur. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilir. 

 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti vardır. 

 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilir ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. 

 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere ait olur. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamaz.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento araç kiralama hizmetinden yararlanan müşterilerine araç kiralama süresi boyunca kaliteli ve kapsamlı hizmetler sağlar. Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 360 servis noktası ile müşterilerine üst düzey hizmet sunar. 7/24 Assistance hizmeti ile ihtiyaç duydukları her an müşterilerine destek vermesinin yanı sıra anlaşmalı lastik servislerinde lastik depolama ve lastik değişim hizmetleri verir.

Neden Carvento İle Uzun Dönem Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Uzun dönem araç kiralama işlemleri maliyetler konusunda çok büyük bir avantaj sağlamakta ve bu durum uzun dönem araç kiralama maliyetlerinin çok daha uygun olmasından kaynaklanmaktadır. Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanıldığı durumlarda kiralanan araçların tüm bakım onarım, vergi, sigorta ve benzeri giderleri Carvento tarafından karşılanmaktadır. Böylece kiralama hizmetinden yararlanan kişiler ya da firmalar için ekstra bir yük oluşması söz konusu olmamaktadır. 

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız