GİRİŞ YAP

Antalya Kurumsal Araç Kiralama

1.12.2022 17:04:38
Antalya Kurumsal Araç Kiralama

Antalya kurumsal araç kiralama hizmetlerine yoğun ilgi gösterilen şehirlerden biridir. Sektörünün lider ismi Carvento müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, yenilikçi vizyonu, güçlü sermaye yapısı ve uluslararası düzeyde deneyim sahibi profesyonel ekibi ile müşterilerine üst düzey kalitede kurumsal araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Kurumsal Araç Kiralama Nedir?

Şirketlerin ihtiyaç duyduğu araçları satın almak yerine belirli sürelerle kiralamasına ve belirlenen süre sonunda teslim etmesine imkan veren araç kiralama hizmetine kurumsal araç kiralama denilir. Özellikle büyük ölçekli şirketlerin çalışanlarına tahsis edecekleri araçlar son derece büyük maliyetler oluşmasına neden olabilmektedir. Araçların neden olduğu maliyet yalnızca satın alım için ödenen bedellerle sınırlı kalmamaktadır. Araçlar satın alındıktan sonra karşı karşıya kalınan vergi, kasko, bakım onarım gibi ek bedellerin yanı sıra ilgili süreçlerin yönetilmesi de operasyonel yüklere neden olmaktadır. Bu tür giderlerle karşı karşıya kalmak, araç ihtiyacını gidermek için sermayesinden harcamak ya da kredi kullanmak istemeyen şirketlerin tercihi son dönemlerde giderek artan bir şekilde kurumsal araç kiralama hizmetlerine yönelmektedir.

Kurumsal Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Kurumsal araç kiralama hizmetleri konusunda sektörünün öncü ismi olan Carvento müşterilerinin memnuniyetini sağlarken aynı zamanda birçok avantajdan yararlanmalarına da katkıda bulunmaktadır. Kurumsal araç kiralama hizmetinin şirketlere sağladığı en önemli avantajların başında araç satın alımlarında söz konusu olan araç tescil ücreti, vekalet ücreti ve trafik müşavirliği ücretinin ödenmesi zorunluluğunun ortadan kalkması olmaktadır. Kurumsal araç kiralama hizmetlerinde araçlara ait Motorlu Taşıtlar Vergisi, Kasko Sigortası ve Trafik Sigortası ödemeleri Carvento tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunlara ek olarak araçların periyodik bakım ücretleri, kışlık ve yazlık lastik ücretleri de Carvento’nun sorumluluğunda bulunmaktadır. Kullanıcılar bu gider kalemlerinden hiçbiri için herhangi bir ödeme yapma yükümlülüğünde bulunmamalarının yanı sıra kurumsal araç kiralama hizmetlerine ilişkin faturalarını gider olarak kullanabilmektedir. Araçlarla ilgili bakım, muayene ve diğer tüm süreçler Carvento tarafından takip edilip gerçekleştirilmekte; şirketler yalnızca araçların yakıtlarını koyarak personellerinin ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilmenin keyfini sürmektedir.

Kurumsal Araç Kiralama Hizmetinin Şartları Nelerdir?

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı bulunur.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekte olup aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahildir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilebilir.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almaz. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları gerekir. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulur. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi olasıdır.

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti uygulanır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilir ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere aittir. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçların yurt dışına çıkarılması söz konusu değildir.

Hizmete Neler Dahildir?

Carvento Türkiye genelinde bulunan anlaşmalı 360 servis noktasıyla müşterilerine hizmet vermektedir. 7/24 servis veren Assistance hizmeti sayesinde müşterilerine ihtiyaç duydukları her an kesintisiz hizmet verebilmektedir. Anlaşmalı lastik servisleri aracılığıyla lastik değişim ve lastik depolama hizmeti sağlamaktadır. Carvento tarafından sağlanan bu hizmetler şirketlere kaynaklarını işletme yatırımları için kullanabilme imkanı sunmaktadır.

Neden Carvento İle Kurumsal Araç Kiralama İşlemi Yapmalıyım?

Carvento müşterilerine üst düzey kalitede hizmet sunmaya odaklanan yenilikçi, hızlı, kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı bir markadır. Müşterilerinin sürüş ve güvenlik konforunun artırılabilmesi için her yıl düzenli olarak araçlarını yenilemektedir. Birçok marka ve modelin sınıfında lider kabul edilen araçlar Carvento tarafından müşterilerinin kullanımına sunulur. Konforlarına olduğu kadar ekonomik yakıt tüketimine de önem verenler dizel otomatik araç kiralama alternatifini sıkça tercih ederler. Kontrolü elinde tutarken hız da yapmak isteyenler genellikle tercihlerini benzinli otomatik araç kiralama ya da benzinli manuel araç kiralama seçeneklerinden yana kullanırlar. Carvento kurumsal araç kiralama hizmeti alanlar en yeni teknolojilere sahip araçlar sayesinde sürüş konforunu en üst düzeye taşıyabilirler. Klima gibi iklimlendirme sistemleri standart donanım paketlerinden biri olup Carvento sürücü konforu konusunda son derece hassas bir duruş sergiler. Bu nedenle kiralanan araçlarda marka ve modele göre değişecek şekilde konfor paketleri bulunmasına özen gösterilir.

Son Yazılar

Adres: Libadiye Cd. No75 Üsküdar / İstanbul
Tel: 0850 888 8998
Mail:rezervasyon@carvento.com
Copyright @ 2022 turev.net
Whatsapp İçin Tıklayınız